2024 Psikoteknik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Psikoteknik başvurusu yüz yüze olduğu gibi telefon ile arayarak danışmanlarımızdan gelmek istediğiniz bir gün ve saat için randevu talep edebilirsiniz.

Psikoteknik Başvurusu

Psikoteknik başvurusu, doğrudan psikoteknik belgesi vermeye yetkili psikoteknik merkezine gidilerek yapılabilmektedir. Ayrıca Psikoteknik merkezini arayarak danışmanlar ile iletişime geçerek müsait olan bir gün ve saat için Psikoteknik testlerine katılmak için randevu talep edilebilir. Ancak bu randevu talepleri kesinleştirilmiş zamanlarda yapılmalıdır. Çünkü Psikoteknik merkezlerinin günlük aday limitleri vardır ve randevu saatine gidilmemesi Psikoteknik Belgesi ihtiyacı olan diğer adayların psikoteknik belgesi almasını geçiktirebilmektedir.

Psikoteknik Başvurusu Nasıl Yapılır
Psikoteknik Başvurusu Nasıl Yapılır

Psikoteknik Belgesi Testleri Ne Kadar Sürer?

Psikoteknik belgesi testleri bir dizi refleks, algı ve psikomotor becerilerini sınamak için psikolog eşliğinde yapılır. Bu süreç Sağlık Bakanlığı tarafından kayıt altına alınmaktadır. Bu testlerin kesintisiz ve uygun bir şekilde yapılması Psikoteknik Belgesi adayının elindedir. Dikkatli bir şekilde testlere odaklanmak önem arz etmektedir. Unutmayın ki ticari taşımacılık faaliyeti gösteren sürücülerin Psikoteknik belgesi alması zorunludur. Psikoteknik Belgesi olmadan taşımacılık faaliyetinde bulunan denetimlerde sürücüler idari para cezası ile karşılaşırlar.

Psikoteknik Belgesi İle İlgili Daha Fazla Detay İçin;

Kurumumuz Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kurumdur. 1 Saatte Psikoteknik Testine girerek, Psikoteknik Raporunuzu alabilirsiniz.

1 Saatte Psikoteknik Belgesi Alabilirsiniz
1 Saatte Psikoteknik Belgesi Alabilirsiniz

SRC BelgesiODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz.

5/5 (1 Review)

Yorum yapın