2024 Kimler Psikoteknik Belgesi Alabilir?

Kimler psikoteknik belgesi alabilir, psikoteknik belgesi ticari taşımacılık ve belli sebeplerden ötürü ehliyetine el konulan sürücüler için alınması gereken bir belgedir. Bu sürücülerin Psikoteknik belgesini alması zorunludur. Ancak ehliyet sahibi olan herkes psikoteknik belgesi alabilir. Psikoteknik belgesi her sürücünün alması gereken bir belge değildir. Kimler psikoteknik belgesi alabilir bizim önerimiz taşımacılık işi yapılacak bir iş veya firmada çalışmak isteyen bireyler psikoteknik belgesi alabilir.

Kimler Psikoteknik Belgesi Alabilir ve Ne İşe Yarar?

Psikoteknik belgesini ehliyet sahibi tüm sürücüler alabilir ancak taşımacılık faaliyetlerinde bulunabilecek veya böyle bir düşüncesi bulunan kişilerin alması daha mantıklı olacaktır. Psikoteknik belgesi, sahibine taşımacılık faaliyetlerini yürütmesinde gerekli bir belgedir. Bir sürücü psikoteknik belgesine sahipse ve taşımacılık sektöründe işe girme düşüncesindeyse rakiplerinden bir adım önde olacaktır.

Kimler Psikoteknik Belgesi Alabilir
Kimler Psikoteknik Belgesi Alabilir

Psikoteknik Belgesi Testleri Ne Kadar Sürer?

Psikoteknik belgesi testleri bir dizi refleks, algı ve psikomotor becerilerini sınamak için psikolog eşliğinde yapılır. Bu süreç Sağlık Bakanlığı tarafından kayıt altına alınmaktadır. Bu testlerin kesintisiz ve uygun bir şekilde yapılması Psikoteknik Belgesi adayının elindedir. Dikkatli bir şekilde testlere odaklanmak önem arz etmektedir. Unutmayın ki ticari taşımacılık faaliyeti gösteren sürücülerin Psikoteknik belgesi alması zorunludur. Psikoteknik Belgesi olmadan taşımacılık faaliyetinde bulunan denetimlerde sürücüler idari para cezası ile karşılaşırlar.

Psikoteknik Belgesi İle İlgili Daha Fazla Detay İçin;

Kurumumuz Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kurumdur. 1 Saatte Psikoteknik Testine girerek, Psikoteknik Raporunuzu alabilirsiniz.

1 Saatte Psikoteknik Belgesi Alabilirsiniz
1 Saatte Psikoteknik Belgesi Alabilirsiniz

SRC BelgesiODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz.

5/5 (1 Review)

Yorum yapın