2024 Ceza Puanı Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Raporu

100 Ceza puanı ehliyet kaptırma Psikoteknik Raporu, Sürücünün bir sene içerisinde ikinci 100 ceza puanı sebebi ile ehliyetini kaptırması durumunda Psikoteknik Belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Ceza Puanı Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Raporu Süreci

100 Ceza puanına ulaşarak ehliyetine el konulan sürücü, Psikoteknik Merkezine giderek Uzman Psikolog eşliğinde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kişinin algı düzeyini, reflekslerini ve psikomotor becerilerini sınayan bir teste tabi tutulur. Psikoteknik Belgesi testi yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Psikoteknik testinin ardından başarılı olan sürücü Psikoteknik Belgesi almaya hak kazanır.

Ceza Puanı Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Raporu
Ceza Puanı Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Raporu

Psikoteknik Testi Olumlu ise Ne Yapılır?

Ceza Puanı Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Raporu, Psikoteknik testinde olumlu sonuç elde eden adaylar, öncelikle psikoloğun kendisine vermiş olduğu Psikoteknik testi sonuç dosyası ile son adım olan psikiyatri onayı için Psikoteknik merkezi tarafından bilgilendirilerek gönderilir. Psikiyatri onayını kısa sürede yaptırmak belge sahibi için faydalı olacaktır. Çünkü psikiyatri onayı yapılmayan belgeler resmi olarak geçerli olmayacaktır. 

Psikoteknik Testi Olumsuz ise Ne Yapılır?

Psikoteknik testinde olumsuz sonuç elde eden adaylar psikolog ve Psikoteknik Merkezi tarafından bilgilendirilerek Psikoteknik testi raporu ile detaylı açıklama sunularak aday (SÜDGE) Sürücü Davranışları Geliştirme Programına yönlendirilerek uygunluğunu tekrar test etmek adına ikinci bir psikoteknik testi için gün verilebilir.

Psikoteknik Belgesi İle İlgili Daha Fazla Detay İçin;

Ceza Puanı Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Raporu, Kurumumuz Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kurumdur. 1 Saatte Psikoteknik Testine girerek, Psikoteknik Raporunuzu alabilirsiniz.

1 Saatte Psikoteknik Belgesi Alabilirsiniz
Ceza Puanı Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Raporu, 1 Saatte Psikoteknik Belgesi Alabilirsiniz

1 Saatte Psikoteknik Belgesi için hızlı randevu oluşturmak için Psikoteknik Merkezimizi +90 216 493 6 493 numaramızdan danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

SRC BelgesiODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz.

5/5 (1 Review)

Yorum yapın