2024 Alkolden Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Belgesi

Alkolden Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Belgesi bağlantısı nedir, trafikteki güvenli ve sağlıklı sürüş kurallarına uymayan, kendi hayatı ve diğer sürücü ve yayaların da can ve mal güvenliğini zora sokacak şekilde alkollü olarak araç kullanımına devam eden sürücülerin Kolluk Kuvvetleri tarafından tespit edilmesi durumunda ehliyetlerine el konulması ve bu durumda ehliyetlerine belli bir süre el konulması durumunda karşılaşılan bir durumdur.

Öncelikle lütfen öncelikle diğer sürücülerin can ve mal sağlığı ardından kendi sağlığınız adına alkollü araç kullanmamalı ve diğer trafik kurallarına da uyarak güvenli bir trafik ortamı oluşturun.

Alkolden Ehliyet Kaptırma Durumunda Psikoteknik Belgesi
Alkolden Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Belgesi

Alkolden Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Belgesi Alma

Gerekli kurallara uymayarak kanuni had sınırını ihlal ederek alkolden ehliyetini kaptıran sürücülerin ehliyetlerine belli bir süre el konulmaktadır. Bu süreçte ehliyetsiz olarak nitelendirilmektedirler ve araç kullanmaları daha büyük cezalar ile karşılaşmalarına olanak sağlar.

Alkolden Ehliyet kaptırma durumunda psikoteknik belgesi alınması zorunlu kılınmıştır. Trafiği riske atarak alkollü bir durumda direksiyon başına geçen sürücülerin bir süre ehliyetine el konulur bu süre zarfının sonunda sürücüler ehliyetlerini tekrar geri alabilmek için Psikoteknik merkezine gelerek Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu sürücünün zihinsel ve bedensel durumunu analiz, test ve algı düzeyi yetkinliği konusunda hazırlanan testlere girerek başarılı olması durumunda Psikoteknik Belgesi alabilir.

Alkolden Ehliyet kaptırma durumunda Psikoteknik Belgesi almak zorunlu hale getirilmiştir ve Psikoteknik Belgesi alırken testlere tabi tutulan sürücüler olumlu sonuç alabildikleri durumda Psikoteknik Belgesi sahibi olabilirler. Bu bağlamda alkolden ehliyet kaptırma Psikoteknik Belgesi almak zorunda olan adaylar başarısız olursa ehliyetlerini geri alamayabilirler.

Psikoteknik Belgesi İle İlgili Daha Fazla Detay İçin;

Alkolden Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Belgesi, Kurumumuz Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kurumdur. 1 Saatte Psikoteknik Testine girerek, Psikoteknik Raporunuzu alabilirsiniz.

1 Saatte Psikoteknik Belgesi Alabilirsiniz
Alkolden Ehliyet Kaptırma Psikoteknik Belgesi, 1 Saatte Psikoteknik Belgesi Alabilirsiniz

1 Saatte Psikoteknik Belgesi için hızlı randevu oluşturmak için Psikoteknik Merkezimizi +90 216 493 6 493 numaramızdan danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

SRC BelgesiODY Belgesi ve ÜDY Belgesi için SRC Merkezimize başvurabilir ve 1 ayda SRC, ODY veya ÜDY Belgenizi alabilirsiniz.

5/5 (1 Review)

Yorum yapın